Meble Neoklasycystyczne

W skład kolekcji mebli neoklasycystycznych wchodzą fotel, sofa, ława, stolik oraz witryna. W przypadku zainteresowania innymi meblami w tym stylu zapraszam do kontaktu. Przykład indywidualnych realizacji i zmian w tym komplecie możecie Państwo zobaczyć klikając TUTAJ.
Meble neoklasycystyczne charakteryzują się kształtami nawiązującymi do kultury greckiego i rzymskiego antyku. Wszystkie rzeźbione elementy ozdobne zostały wykonane ręcznie.

Podstawowym materiałem użytym do produkcji tego kompletu jest drewno dębowe.  Konstrukcje ukryte mebli są zrobione z dębu brzozy i sosny. Duże elementy płycinowe są z płyty stolarskiej listewkowej i sklejki jednorodnej. Ponieważ są to meble, do których każdy sposób malowania barwienia i bejcowania jest dopuszczalny, dlatego wykańczamy meble według indywidualnego życzenia klienta. Zawsze jednak posługujemy się jakościowymi lakierami na bazie żywic poliuretanowych. Widoczne na zdjęciach sposoby malowania to biały patynowany i niebieski przecierany. Jest to część z całej gamy naszych możliwości. Tapicerowane wykonujemy na sprężynach typu NoSag i piance. Możliwe są inne sposoby tapicerowania – do uzgodnienia. Materiały obiciowe według indywidualnych zamówień.