Fotel kominkowy Uszak 1

krat podu podn

Fotel kominkowy Uszak 1 w kratkę

 

Fotel kominkowy typu Uszak, naszej produkcji.

 

Produkujemy nasz fotel Uszak od prawie 10 lat. Można powiedzieć że mamy w tym spore doświadczenie. Wytwarzanie fotela Uszak nie jest dla nas chwilową „modą i hitem sezonu”. Projektowaliśmy go z pełnym zaangażowaniem zwracając szczególną uwagę na wygodę i ergonomię konstrukcji. Teraz robimy go z sercem, ponieważ oczarował nas ten klasyczny model fotela.
Ale dość o nas – zapewne Państwo zadajecie sobie pytanie:

DLACZEGO WARTO ZAMÓWIĆ FOTEL USZAK WŁAŚNIE U NAS?

Czym nasza oferta różni się od konkurencji?
Powodów dla których warto wybrać nasz fotel Uszak jest wiele. Przedstawimy tylko te najważniejsze:

GABARYTY = WYGODA fotela uszak

Nasz fotel jest jednym z najwyższych foteli typu Uszak dostępnych na rynku. Wysokość naszego fotela (a zwłaszcza wysokość jego oparcia) gwarantuje wygodną podporę dla głowy w trakcie wypoczynku. Zdarzyło nam się widywać fotele typu Uszak z oparciem sięgającym maksymalnie do górnej części szyi siedzącego. Wówczas „uszy”  takiego fotela zamiast osłaniać głowę, osłaniają ramiona. Czy taki Uszak ma sens? Nasz fotel ma 114 cm wysokości i wydaje się to być absolutnym minimum żeby idea tego fotela miała sens!

JAKOŚĆ SUROWCÓW naszego fotela uszak

Kolejną różnicą na plus dla naszych foteli (w porównaniu z tym co proponują inni producenci fotela Uszak), to surowce z których korzystamy. Stelaże naszych foteli są w całości wykonane z drewna.  W NASZYCH FOTELACH USZAK NIE UŻYWAMY PŁYT WIÓROWYCH (niektórzy producenci nazywają je DLA NIEPOZNAKI „PŁYTAMI MEBLOWYMI”).

nie używamy płyty wiórowej

Wielokrotnie już zostało udowodnione, że płyty wiórowe są jednym z największych źródeł zanieczyszczeń formaldehydem w mieszkaniach. Niestety, ale substancja ta jest jednym z podstawowych surowców stosowanych w przemyśle klejowych żywic syntetycznych używanych do produkcji płyt wiórowych.
Więcej informacji o surowcach, z których korzystamy możecie Państwo przeczytać w dziale „MATERIAŁY”.

OLBRZYMI WYBÓR WZORÓW I KOLORÓW TKANIN

– to raj nie tylko dla projektantów
różnorodność tkanin
Jeśli tkaniny przedstawione na zdjęciach Uszaka nie odpowiadają Waszej wizji, to zapraszamy do obejrzenia naszego próbnika tkanin. Obecnie mamy do wyboru ponad 600 różnorodnych tkanin i ta kolekcja cały czas rośnie.
W ofercie mamy tkaniny, które sprawią że Uszak będzie meblem tradycyjnym (stylowym), albo nowoczesnym „designerskim” dodatkiem w pomieszczeniu. Niektóre z tkanin są prawie że niezniszczalne, jak np. tkanina „Persempra”.
O jej wytrzymałości już powstają legendy. Ceny mebli tapicerowanych zależą od rodzaju tkaniny obiciowej. Po wybraniu konkretnych materiałów i przesłaniu nam ich nazw i symboli, jesteśmy w stanie podać dokładne ceny mebli.

nasz fotel uszak SPECJALNIE DLA WAS

Nie robimy mebli „na zapas”. Owszem, staramy sie mieć zawsze kilka foteli ekspozycyjnych, żeby można było je zobaczyć „na żywo”, ale ciężko byłoby zrobić ponad 600 foteli w różnych tkaninach (a przecież tyle mamy w ofercie) i magazynować je tylko po to żeby czekały na klienta. Zamawiając u nas fotel, nie otrzymujecie mebla robionego seryjnie w kilku kolorach „na magazyn”. Jest on robiony specjalnie dla Was. Po wykończeniu, fotel trafia do Was najdalej po kilku dniach. Otrzymujecie mebel „prosto spod igły” a nie „leżak magazynowy” czy z wyprzedaży.
Ponieważ meble sa robione na zamówienie, to można je dowolnie zaaranżować. Zależnie od Waszej wizji, możemy użyć kilku kolorów tkanin w jednym meblu, poduszka siedzeniowa może mieć wszytą lamówkę lub być bez niej. Siedzisko może być na pasach lub na sprężynach. Możemy zrobić dowolny kształt i kolor nóg, tak aby pasowały lub kontrastowały z innymi meblami czy podłogą.

PRZESYŁKA fotela uszak

Jeżeli odbiór osobisty jest niemożliwy, fotele możemy wysłać do Państwa przesyłką kurierską. Nasz fotel kominkowy Uszak jest wysyłamy opakowany w możliwie najlepszy sposób. Profesjonalnie. Nie pakujemy mebli w byle co i byle jak.
Fotele są najpierw zawijane w folię ochronną, potem pakowane w duże pudła kartonowe specjalnie dla nich zamawiane.

jak pakujemy fotel komikowy Uszak

Fotel Uszak jest W CAŁOŚCI zamknięty w prostopadłościennym kartonie. Żaden element mebla nie wystaje poza opakowanie. Ponieważ nogi są elementem całej konstrukcji (nie są osobno przykręcane na śruby), to na dno kartonu jest wstawiona twarda płyta HDF, aby nogi nie przebiły opakowania. Dookoła mebla są umieszczone styropianowe dystanse aby nie przesuwał się w środku. W jedną przesyłkę mieści się jeden fotel lub jeden fotel z podnóżkiem.

SOLIDNE RZEMIOSŁO

Ostatnie, ale nie najmniej ważne to to że nasze meble tapicerowane są wykonywane ręcznie w tradycyjny sposób. Nie są to meble robione w sposób przemysłowy na linii produkcyjnej. To nie są odszyte pokrowce mebla naciągane na szkielety z pianką.
U nas każdy element tkaniny jest osobno, ręcznie mocowany do stelaża mebla, a nogi stanowią całość z korpusem mebla – nie są osobno wkręcane na śruby. Stelaże foteli wykonujemy sami, zatem od początku do końca mamy kontrolę nad tym „co w tym meblu siedzi”.
Inaczej mówiąc nasz fotel kominkowy Uszak to wyrób rzemieślniczy, ekskluzywny, robiony ręcznie na zamówienie, a nie fabryczny robiony seryjnie.

Co można powiedzieć o samym fotelu Uszak 1 ?

Nie wszyscy lubią fotele z niskim i głębokim siedziskiem, w którym siedzący „zapada się”. Do wygodnego oglądania telewizji, czy czytania lepiej jest siedzieć wyżej, w pozycji bardziej wyprostowanej, zwłaszcza jeśli ktoś do tego lubi popijać kawę, lub coś przegryźć.

Nasz model fotela jest szczególnie wygodny dla osób starszych, które z racji swojego wieku mają kłopot ze wstawaniem z głębokich i niskich foteli. Cechą charakterystyczną „Uszaka 1” jest duża wysokość siedziska co bardzo pomaga przy wstawaniu.

Wymiary zewnętrzne fotela: wysokość – 114-115 cm (ostateczna wysokość jest zależna od tkaniny), szerokość – 77 cm , głębokość – 80 cm .

Wymiary siedziska: wysokość 50 cm, szerokość 50 cm, głębokość 52 cm.

Fotel jest cały na stelażu drewnianym. Wypełnienie tapicerskie to pianka wysokoelastyczna i włóknina. Tapicerka może być wykonana na sprężynach lub na pasach tapicerskich. Mamy w ofercie różne kolory i wzory materiałów. Ostateczna cena fotela kominkowego Uszak jest zależna od ceny tkaniny.

TROCHĘ HISTORII FOTELA USZAK TYPU KOMINKOWEGO

Fotel kominkowy o tradycyjnym stylowym kształcie zwanym po polsku Uszak, po angielsku Wingback (skrzydło w oparciu), po niemiecku Ohrensessel (siedzisko z uszami). Jak widać w różnych językach nazwa tego fotela jest odniesieniem do szczególnego kształtu uszu ( czy skrzydeł), ów dziwny kształt – wysokie oparcie i odstajace uszy – wynika z dodatkowej funkcji mebla – o czym piszemy poniżej.

Uszaki mają bogatą historię – fotele o podobnym wyglądzie i zastosowaniu można było spotkać już w 18-tym wieku. Głównym zadaniem specyficznej budowy tego fotela było chronić głowę i tułów siedzącej osoby, przed przeciągami i powiewami chłodnego powietrza. Przeciągi to była rzecz normalna w dużych i bogatych, ale równocześnie niedogrzanych pałacach, zamkach czy domach. Najczęściej tego typu fotele były użytkowane w pobliżu kominków, a zatem ten kształt pomagał również zatrzymać i zgromadzić więcej ciepłego powietrza bijącego z kominka.
Pomimo iż w dzisiejszych czasach nie mamy już takich olbrzymich niedogrzanych komnat z przeciągami, to jednak  również współczesny design czerpie z tradycji – odpowiednikiem klasycznego uszaka jest choćby fotel „Jajko” słynnego duńskiego projektanta Arne Jacobsena.

Zapraszamy też do przejrzenia galerii naszych foteli Uszak wykonanych w różnych tkaninach: