Geometryczne

Przedstawione materiały są z różnych grup cenowych , zatem ceny mebla mogą się różnić w zależności od ceny użytego materiału.

Obecnie mamy w ofercie 12 materiałów  tapicerskich we wzory geometryczne:

PIXEL:

TKANINA PIXEL

TKANINA PIXEL

W czasach kiedy „obraz” coraz bardziej kojarzy się z monitorem komputera,  ekranem telewizora czy wyświetlaczem telefonu a nie dziełem artysty malarza, styliści  ITALVELLUTI pokusili się o przygotowania kolekcji, której wzór jednoznacznie nawiązuje do obrazu cyfrowego. PIXEL to tkanina, której geometryczny wzór budują różnokolorowe kwadraty, układające się w fantazyjną całość. Dodatkowo na poszczególnych elementach wzoru zastosowano różne rodzaje splotu, co podkreśla oryginalność tkaniny. Kolorystyka oscyluje wokół brązów, beżów i szarości czyli bezpiecznych, „domowych” kolorów. Ożywiają je modne akcenty turkusu, czerwieni i żółci.

Gramatura 780 g/m. Skład: 74% PL, 20% CO, 5% PC, 1% AF. Test wytrzymałościowy Martindale 40 000.

AMALFI:

TKANINY AMALFI

TKANINY AMALFI

Kolekcja AMALFI Collection inspirowana jest stworzonym przez wybitnych włoskich stylistów kierunkiem „Urban Style”, bogatym w pełne różnorodnych kolorów wzory geometryczne, paski i zygzaki. Charakterystyczną cechą tego wzornictwa  jest zręczne zestawianie dużej ilości kolorów, które na pozór wydają się trudne do połączenia. Kolory i ich kontrasty są tak samo mocne, jak kolory i kontrasty wielkich światowych metropolii, ale również malowniczych nadmorskich miasteczek. Na potrzeby rynku meblowego kolorystyka tkaniny AMALFI  została jednak odpowiednio stonowana i połączona z gładkim koordynatem – tkaniną POSITANO.

Gramatura 650 g/m. Skład 100% PL. Test wytrzymałościowy Martindale 50 000.